multum in parvo

Blackpool Championship Dog Show 2017category-events

Posted on June 25, 2017

Date: 17th-18th June 2017
Judge(s): JANE LILLEY

Dog CC CH/LUX CH CALAQUENDI NEBUCHADNEZZAR JW SHCM (MRS A & MISS L C HILL)
Res Dog CC GRAMATTI LAIRD OF THE RING VIA HUGIEBOOGIE SHCM (MRS L REID)
Bitch CC RHODENASH GLORIA (MRS K A STOREY)
Res Bitch CC DATIRO SUN AND SURF (MR D & MRS L HICK)
Best of Breed CH/LUX CH CALAQUENDI NEBUCHADNEZZAR JW SHCM (MRS A & MISS L C HILL)
Best Puppy HATTELLA TULIP AT LAMPUGS (MISS D R BAILEY)
Best Junior PIGALLE PLAN BEA (MRS D CRUMP)

Minor Puppy – Dog (Entries: 4 Absentees: 1)
1ST SENOUSI I’M HERE (MR J J & MRS W T URWIN)
2ND BOYNHAMS BORAGE (MRS K COOK)
3RD EASTONITE SAUCY SID NICOBRI (MRS N TURNBULL)

Puppy – Dog (Entries: 10 Absentees: 1)
1ST CERANG SOUL MISSION (MISS M CAIRNS)
2ND MACMOORE MR TAMBOURINE MAN (MR G & MRS G MCALENY)
3RD MACMOORE JEALOUS GUY AT DIMROST (MS F J, MRS A & MISS L C FOX & HILL)
RES SANDIGARA SUPERMAN (MRS S MAKEPEACE)
VHC SENOUSI I’M HERE (MR J J & MRS W T URWIN)

Junior – Dog (Entries: 6 Absentees: 2)
1ST SARABELLEW NOBODY’S FOOL AT SNUGGLEPUG (MS E ARNOLD-STRONGE)
2ND TSUSELENA FULLY LOADED (MR R & MRS J CHATTERLEY)
3RD SNUGGLEPUG SERENITY AT JAUDETTE (MRS J L RICHARDSON)
RES BUZLEO OFFICE FOOL (MISS S HASELEY)

Yearling – Dog (Entries: 5 Absentees: 1)
1ST TSUSELENA SPACE ODDITY (MRS S LEE)
2ND RHODENASH KOTTEN KANE AT EMPUGRIUM JW (MISS D MCFARLANE)
3RD SNUGGLEPUG BLACK PHOENIX (MS E ARNOLD-STRONGE)
RES CONQUELL LONGING FOR A LOOK JW (MRS P J WOODS)

Post Graduate – Dog (Entries: 11 Absentees: 3)
1ST CALAQUENDI CRI-DE-COEUR AT DIMROST JW (MS F J FOX)
2ND POTBELLI IN YOUR DREAMS JW (MISS H & MRS C RUTHERFORD)
3RD TSUSELENA LIKE A ROCKET MAN VON PARIANSOEZ (MRS S FARNWORTH)
RES TSUSELENA DANGER ZONE (MRS S LEE)
VHC CERANG LITTLE BIT OF SOUL (MISS M CAIRNS)

Limit – Dog (Entries: 14 Absentees: 4)
1ST SNUGGLEPUG BLACK STANLEY (MRS J L RICHARDSON)
2ND RAGEMMA TWISTER TO EIVISAH (MISS G & MR S HUME & PIKE)
3RD TSUSELENA CONTINENTAL SHCM (MISS A & MR N ROBINSON & GILMOUR)
RES FLASHNIK’S MY BOY LOLLIPOP (MISS N & MISS H CANNON & BURROUGHS)
VHC DATIRO CAPTAIN NEMO WITH PUGLOVA (MR A W & MRS D GREENWOOD)

Open – Dog (Entries: 12 Absentees: 1)
1ST CH/LUX CH CALAQUENDI NEBUCHADNEZZAR JW SHCM (MRS A & MISS L C HILL)
2ND GRAMATTI LAIRD OF THE RING VIA HUGIEBOOGIE SHCM (MRS L REID)
3RD CH BRIDDISH CALLIN BATON ROUGE JW SHCM (MISS S & MR R BRIDDON & FISHER)
RES CH SEPHINA ALL SHOOK UP AT EIVISAH JW SHCM (MISS G & MR S HUME & PIKE)
VHC IR CH FAYROYMOPS WISH U WERE HERE (MISS P WARD)

Minor Puppy – Bitch (Entries: 12 Absentees: 4)
1ST EASTONITE MOON RIVER (MRS N TURNBULL)
2ND BILOHKA GI BABY AT RAGEMMA (MRS G SAFFER)
3RD SNUGGLEPUG REMEMBER ME AT KYMCLARA (MISS C L TOPLISS)
RES YORLANDERS IS THIS ZARA AT RHODENASH (MRS K A STOREY)
VHC ZOBEAR DOLLY MIXTURE AT MARILLIUM (MR W & MRS M MULHOLLAND)

Puppy – Bitch (Entries: 14 Absentees: 5)
1ST HATTELLA TULIP AT LAMPUGS (MISS D R BAILEY)
2ND PIGALLE PANDORA’S BOX (MRS D CRUMP)
3RD SANDIGARA SUGAR N SPICE (MRS S MAKEPEACE)
RES TSUSELENA PANDORA’S SECRET VON PARIANSOEZ (MRS S FARNWORTH)
VHC DATIRO ANEMONE (MR D & MRS L HICK)

Junior – Bitch (Entries: 12 Absentees: 3)
1ST PIGALLE PLAN BEA (MRS D CRUMP)
2ND RHODENASH DREAM CHASER OF TAFTAZINI (MRS H ATTWOOD)
3RD PLEASANTNOOK GIFT OF BEAUTY (MRS C TIMBURY)
RES BOYNHAMS LADY PETUNIA AT TEASELTAIL NAF (MS A E LEWIS)
VHC GAINSTROE WHATA KERFUFFLE AT SNUGGLEPUG (MS E ARNOLD-STRONGE)

Yearling – Bitch (Entries: 5 Absentees: 0)
1ST BOBITCH QUEEN OF MY DREAMS JW (MR R & MRS H HITCHCOCK)
2ND CALAQUENDI CAUSE CELEBRE AVEC RAGEMMA JW (MRS G, MRS A & MISS L SAFFER & HILL)
3RD RHODENASH ANGEL O’MINE AVEC ANZHELA (MRS A LUNAM)
RES MACMOORE ABBEY ROAD (MR G & MRS G MCALENY)

Post Graduate – Bitch (Entries: 11 Absentees: 3)
1ST BOYNHAMS VANILLA LATTE RAGEMMA (MRS G SAFFER)
2ND RHODENASH GWENDOLYN (MR S & MRS A TITTLE)
3RD EDENBLOSSOM’S CHERRY BOMB (MISS L & MR C LITTLER & MCIVER)
RES EASTONITE MOON RIVER (MRS N TURNBULL)
VHC POUNDROLLL EDNA (MISS S & MR P POUNDFORD & ROLLINS)

Limit – Bitch (Entries: 10 Absentees: 4)
1ST RHODENASH KOTTEN KREME JW (MRS K A STOREY)
2ND BOBITCH MOON RIVER JW (MR R & MRS H HITCHCOCK)
3RD RAGEMMA DREAM ON EIVISAH JW (MISS G, MR S & MRS G HUME, PIKE & SAFFER)
RES CATRELMA GINA LOLOBRIGIDA (MISS A J BUTTERSTONE)
VHC PLEASANTNOOK PUSSY WILLOW (MRS C TIMBURY)

Open – Bitch (Entries: 4 Absentees: 0)
1ST RHODENASH GLORIA (MRS K A STOREY)
2ND DATIRO SUN AND SURF (MR D & MRS L HICK)
3RD CHAYO DREAM BABY (MS S ELLIS)
RES FLASHNIK DAISY DREAM (MISS N & MISS H CANNON & BURROUGHS)